Tání s debatou

Het smelt

Drama • Belgie, Nizozemsko • 2023

111 min

České titulky

Přístupnost od 18 let

den
Pondělí

datum
26. 2. 2024

čas
19:00


Eva je už nějakou dobu uzavřená a má problém s navázáním citových vazeb. Úzkost zesílí ve chvíli, kdy se dozví o pietní akci v rodné vesnici, upomínající jejího dávno zesnulého kamaráda z dětství. Právě tam, ve sluncem zalitém dětství na venkově, zůstávají zadřené třísky bolavých vzpomínek, ve kterých se dětské hry přetavily do výbušných hormonů a předznamenaly konec nevinného dospívání. Když Eva nasedá do auta a vrací se na místo činu, rozhodne se čelit spalujícímu létu, které navždy změnilo její život. Výbušný debut režisérky Veerle Baetens, natočený podle knižního bestselleru, upevňuje silnou pozici belgické kinematografie. Precizní práce s dětskými neherci odhaluje křehkost věku, v němž jsme zaslepeni láskou, prožíváme ničivé pocity osamění a toužíme po pozornosti druhých. Současně poukazuje na rozpínavost neléčeného traumatu, kvůli kterému se stáváme sami sobě největším nepřítelem.

Po filmu proběhne debata s režisérkou a novinářkou Apolenou Rychlíkovou.

Apolena Rychlíková – hostka
Apolena Rychlíková je česká režisérka dokumentárních filmů, aktivistka a novinářka. Mezi lety 2013 a 2023 byla nejdříve přispěvatelkou a poté i osm let redaktorkou publicistického serveru A2larm; nyní coby publicistka působí na volné noze. Ve své tvorbě se věnuje otázkám genderové rovnosti, sexuálně motivovaného násilí, dostupnosti bydlení, exekucím a dalším tématům sociální spravedlnosti.

Moderátorkou debaty bude Barbora Šichanová, šéfredaktorka a vedoucí programu Radia Wave. Barbora je také moderátorka podcastu Šeptem. Podílela se i na vzniku podcastového projektu Českého rozhlasu o intimitě a sexu Zhasni!, který získal v roce 2019 ocenění v kategorii Nejlepší podcast veřejné služby mediální skupiny Active Radio.Další termíny
Koupit

Další představení