NÁRODNÍ SOUTĚŽ 1 / NATIONAL COMPETITION 1

NÁRODNÍ SOUTĚŽ 1 / NATIONAL COMPETITION 1

• •

80 min

Anglické titulky

den
Pátek

datum
25.06.2021

čas
16:00


Soutěžní výběr domácích krátkých filmů se stopáží do 30 minut vyrobených v roce 2020 tvoří letos osm snímků. Jejich tématem je dospívání, hledání a vnímání sama sebe, ale i otázky spojené s předsudky nebo kulturními a společenskými stereotypy.

Mezinárodní porota této soutěžní sekce udělí cenu pro nejlepší film spojenou s finanční odměnou 2 tisíce EUR a jedno zvláštní uznání. Diváci budou mít možnost vybírat svého favorita i v této sekci formou online hlasování.

Filmy:
INVERZE
Česká republika, 2021, 22 min
Film o složitostech přátelství třech dospívajících holek, dvou bazénech a jedné zlomyslné pomstě.

ANATOMIE ČESKÉHO ODPOLEDNE
Česká republika, 2020, 21 min
Teploty stoupají a davy lidí se jako zvířata u pouštní louže tlačí každý den na březích koupališť. Vyřvávající letní hity umlčí hlášení o dvou pohřešovaných chlapcích. Můžeme být svědky tragédie, nebo ulehnout do stínu s pocitem, že se nás to netýká.

KANYA
Česká republika, Indie, 2020, 15 min
Poetickými obrazy vyprávěný příběh o dospívání v kultuře na pomezí tradičních a západních hodnot, o snu stát se profesionální plavkyní a o jeho rozplývání se v závoji bublinek zvířené vody.

A TU SE ZJEVIL PRINC
Rumunsko, Česká republika, 2020, 22 min
Na divadelním workshopu pro mládež naváže jeden z účastníků sexuální vztah s o něco starší dívkou. Není to celé tak trochu omyl? Okolí reaguje různě, ale chladným vztah nenechává nikoho.
Další termíny
Koupit

Další představení