LABO

LABO

• •

90 min

České titulky

Přístupnost od 18 let

den
Čtvrtek

datum
24.06.2021

čas
19:00


Příběh vyprávěný řekou, minimalistická roadmovie o pocitech řidiče uprostřed krajiny, absurdní milostné scény v rytmu progresivního rocku, trapu a math metalu, video deníček mladého jaguára zaznamenaný průmyslovou kamerou, psychoterapie loutkou, fragmentární uctívání průmyslového zboží, vyprávění o snu za dlouhé polární noci… Sekce, jež pravidelně představuje neotřelé a inovativní přístupy k formě i vyprávění, se letos poprvé představí jako soutěžní program. Porota složená z domácích osobností umělecké scény udělí jednomu z devíti snímků cenu pro nejlepší experimentální film festivalu.

Filmy:
ŘEKA NESPATŘENÁ
Vietnam, 2020, 23 min
Příběhy vyprávěné řekou. Žena se ve vodní elektrárně znovu setkává s bývalým milencem a mladý muž putuje po řece do chrámu, kde doufá nalézt lék na nespavost.

FRAGMANTS
Německo, 2019, 6 min
Postavy ve snímku FragMANts uctívají spotřební zboží, jako by to byly náboženské kultovní předměty. Jejich náboženstvím je kapitalismus, povrchní a vyprázdněný, a oni sami jsou jen vykořenenými fragmenty sebe sama.

URSULA
Portugalsko, 2020, 6 min
Příběh o snu a o pochybách odehrávající se za polární noci v nejseverněji položeném městě světa a za mlžného letního rána na jihu.

MODRÁ HONDA CIVIC
Finsko, 2020, 11 min
Romantická krajinomalba zachycovala přírodní živly, krajinné náměty, náboženské motivy, duchovní rozměr přírody či lovecké výjevy. Modrá Honda Civic je minimalistická roadmovie, která vykresluje, jaké pocity v řidiči vyvolává krajina, kterou projíždí.

PROGRESIVNÍ DOTEK
Rakousko, Nizozemsko, 2020, 13 min
Dokážete se milovat v nepravidelném rytmu? Progresivní dotek zachycuje tři stylově laděné, absurdní milostné scény, jejichž cílem je vylepšit sex pomocí komplikovaného rytmu a choreografie. Sex jako tanec a sex jako komedie. Tanečníci, tři skutečné partnerské dvojice, se snaží sladit své pohyby s energickým, nevypočitatelným soundtrackem, který má v sobě prvky progresivního rocku, trapu a math metalu.

V RUKOU LOUTEK
Belgiem, 2020, 10 min
Loutka hovoří s různými umělými identitami o jejich pocitech a mezilidských vztazích. Animovaná živá konverzace je inspirovaná rozhovory pacientů a personálu na psychologicko-sociální klinice.

DVOJSLUNÍ
Belgie, Rusko, 2020, 21 min
Fedor je zámečník z věčně zamrzlého Murmansku ležícího za polárním kruhem. Na cestě betonovým městem od zákazníka k zákazníkovi sní své sny, které ho odcizují obyvatelům města, narušují jeho vztah k realitě a otevírají dveře do fantasmagorického vesmíru. Nad Ruským severem vychází druhé slunce.

VALERIO NA VYCHÁZCE
USA, 2020, 9 min
Mladý jaguáří sameček Valerio uteče ze své klece v zoo a začne vraždit ostatní zvířata. Když ho odchytí, uspí a převezou na jiné místo, sestříhá video deníček prou svou milou, jaguářici Lulu.

KONEC UTRPENÍ (NÁVRH)
Řecko, 2020, 14 min
Sofia má opět panický záchvat. Spojil se s ní vesmír. Rozhovor jako z jiného světa. Planetární symfonie pro Mars, kde lidé sní v bdělém stavu a bojují za lásku.Další termíny
Koupit

Další představení