MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ 4: TOHLE JEŠTĚ NENÍ KONEC SVĚTA

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ 4: TOHLE JEŠTĚ NENÍ KONEC SVĚTA

• •

105 min

České titulky

den
Pondělí

datum
14.06.2021

čas
19:00


Být družičkou na svatbě otce svého dítěte s jinou, asistovat erupci politického aktivismu mezi pasažéry letadla nejmenované skandinávské společnosti nebo zažít koronavirový lockdown. To jsou situace, kdy realita s přehledem trumfuje noční můry a kdy to vypadá, že horší už to být snad ani nemůže. V takových chvílích je dobré mít na paměti, že může. A že konec světa bude rozhodně vypadat ještě trochu jinak.

V Mezinárodní soutěži se letos utká 37 filmů z 29 zemí světa. Porota této sekce udělí jednomu z nich cenu pro nejlepší film, spojenou s finanční odměnou 3.000 EUR, a dvěma dalším pak zvláštní uznání.

Filmy:
SKONČÍM V BASE
Kanada, 2019, 23 min
Maureenin spektakulární útěk monster truckem ze zoufale bezvýchodné pitomosti jejího života nabere záhy poněkud nečekaný směr. S každým jejím dalším rozhodnutím se příběh zašmodrchává čím dál víc.

16. PROSINCE
Španělsko, 2019, 14 min
Sobota, podvečer. Míč se rychle pohybuje po hřišti a hráči se snaží najít mezery v obraně. Lucia odchází z tréninku a vydává se vyzvednout bratra ulicemi nočního město, o kterém si myslí, že ho dobře zná.

VSTŘÍC VEČERU
Ázerbájdžán, 2020, 12 min
Pár, pro nějž fyzická blízkost neznamená duchovní spřízněnost, se vydává z města na rodinnou sešlost. Banální hádka je donutí zastavit. Následuje nečekané, i když předvídatelné zjištění.

PALMY
Rakousko, 2020, 20 min
Svatební veselí snad již nemůže být veselejší. Alkohol teče proudem, stoly se prohýbají pod náloží jídla a přes hudbu není slyšet vlastního slova. Třeskutá zábava však zcela míjí Betti. Té je sedmnáct, je neslyšící, těhotná a otec jejího dítěte si právě bere jinou.

SERIÁL O DVOU JEŠTĚRKÁCH
USA, 2020, 25 min
Animovaný Seriál o dvou ještěrkách a jejich potýkání se s realitou první vlny covidové pandemie v New Yorku.

POSTIŽENÍ
Norsko, 2020, 13 min
Jen pár minut před startem ohlásí letuška pilotům nenadálou situaci, která brání letadlu odstartovat. Jeden z cestujících se snaží zabránit deportaci jiného cestujícího a odmítá se posadit...Další termíny
Koupit

Další představení