Combined Shape Created with Sketch.

VR: Strach a Sny

VR: Fears and Dreams

• •

45 min

den
Pátek

datum
19.06.2020

čas
20:00


VÝKŘIK VR (2019, Francie, anglická verze, 15 min)

Horor z galerie, v němž pohlédnete na slavný obraz Edvarda Muncha novýma očima. Expresionistický Výkřik před divákem sugestivně ožívá a postupně jej pohlcuje. Ukazuje cestu k démonům a fantomům, díky čemuž obecenstvo může nahlédnout do tvůrčí duše kypící představivostí.

TX REVERSE VR (2019, Rakousko, Anglická verze, 5 min)

Co by se stalo, kdyby se síly představivosti odpoutaly od filmového plátna a vstoupily by do skutečného světa? Režisér Martin Reinhart v devadesátých letech vyvinul technologii zvanou „transformace TX“, jež ve filmu zamění časovou osu T za prostorovou osu X. Jde o to, že každé filmové políčko zabírá celý prostor – ale jenom 1/24 vteřiny. Ve TX transformovaném filmu naopak jedno políčko zabírá maličkou část prostoru, ale zůstává tam celou dobu trvání snímku. TX Reverse tak nabízí nevšední zážitek, v němž neplatí obvyklá pravidla a řád prostoru a času.

ODCHOD VR (2020, Švýcarsko, Anglická verze, 25 min)

Peter Thaler hledá životní stabilitu, a tak se vydává na výlet do švýcarských hor… z něhož se už nikdy nevrátí. Nedělní chvilka poezie pro 21. století. I tak by se dal charakterizovat snímek, ve kterém se divák stává součástí vyprávěného děje.


Další termíny
Koupit

Další představení