Combined Shape Created with Sketch.

Diskuze o budoucnosti tištěných novin

• •

60 min

Přístupnost od 12 let

den
Pondělí

datum
12.11.2018

čas
20:30


Diskuse po filmu Mimořádná zpráva: Potřebujeme dnes tradiční média?

Tradiční média jsou terčem útoků prakticky neustále, třeba posledních pár týdnů v české či americké politice o tom dává zcela jasné svědectví. Mají tedy pravdu kritici, kteří říkají, že se tradiční média již přežila, a že je dnes už k ničemu nepotřebujeme? Nebo je to přesně naopak a právě v dnešní chaotické době je potřebujeme více než kdy jindy? Z jakých důvodů? Proč ale tradičním médiím podle většiny dostupných statistik důvěřuje méně lidí než dříve? Mohou si za to v něčem i sama? Dávají například dostatečný prostor všem relevantním názorovým proudům ve společnosti? Nenabízejí sociální média demokratičtější a svobodnější platformu pro veřejnou
diskusi?

Diskutovat o tom budou novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala a šéfredaktor zpravodajství ČT a zároveň i protagonista filmu Petr Mrzena. Diskusi moderuje Tomáš Bojar (režisér filmu).

Diskuse se koná díky podpoře nadace Friedrich-Ebert-Stiftung. Přednostní právo vstupu na diskuzi mají diváci se vstupenkou na předchozí promítání filmu Mimořádná zpráva, na které diskuze bezprostředně navazuje.


Další termíny

Další představení