Combined Shape Created with Sketch.

Mimořádná zpráva

Mimořádná zpáva / Breaking News

Dokument • Česká republika • 2018

75 min

Česká verze

Přístupnost od 12 let

den
Pondělí

datum
12.11.2018

čas
19:00


Když je novinářům odepřen přístup k aktuálnímu dění, jen to rozdráždí jejich hlad po informacích. Podobně tomu bylo v březnu roku 2017, kdy stávající český prezident hodlal oznámit, zda bude znovu kandidovat na svou funkci; učinil tak však na Pražském hradě v přítomnosti úzkého okruhu příznivců a přátel. Novináři neměli být vpuštěni. Dokumentarista Tomáš Bojar, jenž vždy šije formální koncept filmu zkoumané látce na míru, zpovzdálí sleduje dychtivý jednodenní hon dvou českých redakcí za touto mimořádnou zprávou. Zároveň s elegancí poukazuje na publicistický rozměr „objektivního“ zpravodajství, do kterého chtě nechtě prosakují názory a postoje konkrétních lidí.

Nejsou česká média příliš pragocentrická? Zohledňují novináři z pražských redakcí dostatečně to, co se děje mimo hlavní město? Rozumí lidem, kteří tam žijí, a jejich problémům? Jsou pro ně srozumitelní?

A jak je to se vztahem novinářů ke zbytku světa? Dostává zahraniční agenda v českých médiích adekvátní prostor? Nejsme u nás příliš posedlí domácím děním a nepřehlížíme kvůli tomu často mnohem podstatnější události ve světě?
Se Štěpánem Etrychem, hlavním editorem Hospodářských novin a zároveň i protagonistou filmu bude hovořit jeho režisér Tomáš Bojar.


Další termíny
Koupit

Další představení